چگونه می توان درآمد بیشتری در تجارت کسب کرد

بازگشت به آکادمی

چگونه می توان درآمد بیشتری در تجارت کسب کرد

  • 00:00 03\12\1399
  • گروه خبر
  • تاریخ انتشار 00:00 03\12\1399
image

چگونه می توان درآمد بیشتری در تجارت کسب کرد

 

5 راه برای افزایش درآمد و سود

 

تنوع بخشیدن به جریان درآمد، برای کسب درآمد بیشتر در تجارت توصیه ای قدیمی است، اما در شرایط سخت اقتصادی توصیه ای است که ارزش آن را دارد. یکی از کم خطرترین (و کم هزینه ترین) راه های موفقیت آمیز برای افزایش درآمد کسب و کار استفاده بهتر از دارایی ها و منابع موجود است.

تمام ایده های زیر روش هایی است که شما می توانید بدون صرف هزینه­ی زیادی برای انجام این کار، درآمد بیشتری برای کسب و کار خود به دست آورید.

 

1-بخشی از محل کار خود را اجاره دهید

 

صاحب مکان کار خود هستید یا مکان کار خود را اجاره کرده اید؟ آیا واقعاً به تمام فضای فعلی خود نیاز دارید؟ در غیر این صورت، می توانید با اجاره بخشی از فضای خود به مشاغل دیگر، درآمد بیشتری کسب کنید.

بسیاری از مشاغل کوچک وجود دارند که فقط به گوشه ای یا یک اتاقک احتیاج دارند. یا شاید شما یک اتاق بلااستفاده دارید که تجارت دیگری می تواند از آن به عنوان فضای اداری استفاده کند در اینصورت شما میتوانید  به این افراد اجاره دهید .

اگر می توانید برخی از موارد اضافی مانند استفاده مشترک از اتاق کنفرانس و دسترسی به اینترنت (مستقیم یا WiFi)، چاپگرها، دستگاه های کپی، دستگاه قهوه ساز را اضافه کنید، می توانید اجاره فضای دفتر را افزایش دهید.

شما می توانید با اجاره دادن فضا به مشاغلی که مکمل کسب و کار شما هستند فرصتی برای تعامل و تبلیغات متقابل پیدا کنید و همچنین می توانید خدمات یکدیگر را ارتقا دهید و مشتری بیشتری جذب کنید.

 

2-خدمات بسته بندی به عنوان محصولات

 

اگر تجارت شما در درجه اول شامل فروش خدمات است، می توانید با بسته بندی خدمات خود و تعیین قیمت های مشخص شده روی محصولاتتان درآمد بیشتری کسب کنید، این کار فروش را افزایش می دهد زیرا بی میلی مشتری برای ورود به پروژه های پایان باز را از بین می برد و کار شما را ملموس می کند.

 

3-تمرکز فروش خود را تغییر دهید

 

ساده ترین راه ها برای کسب درآمد بیشتر که معمولاً نادیده گرفته می شوند عبارتند از: جلب مشتری های فعلی خود برای خرید بیشتر محصولات و یا خدمات، به جای تغییر تمرکز فروش به سمت جذب مشتری جدید توجه تان را روی مشتری های فعلی و یا قدیمی خود بگذارید، از نظر اقتصادی کاملاً منطقی است زیرا مشتریان فعلی شما از قبل محصولتان را شناخته اند و فروش به آنها راحت تر است. اگر می خواهید فروش خود را به مشتریان فعلی افزایش دهید، باید مطمئن شوید که با آنها رفتار صحیحی دارید.

 

4-کارمندان خود را قرض دهید

 

آیا افراد مستعد برای شما کار می کنند؟ شاید بتوانید از آنها در مشاغل دیگری قرارداد ببندید. به عنوان مثال، اگر مدیران استثنایی دارید، می توانید آنها را در شرکت های دیگر استخدام کنید تا تمرینات مربوط به تیم سازی و مهارت های مدیریتی را انجام دهند. از دیدگاه کارمندان، کار در مشاغل دیگر می تواند از این جهت سودمند باشد که به آنها امکان می دهد تجربیات ارزشمندی را در سازمان دیگری بدست آورند.

نکته دیگر در مورد این ایده ، قرض دادن کارمندان برای اجتناب از اخراج آنها است، قرض دادن کارمندان به یک شرکت دیگر برای مدت زمان مشخص و سپس بازگرداندن آنها در صورت نیاز است.

 

5-سود را با کاهش هزینه ها افزایش دهید

 

یکی از راه های دیگر برای افزایش سود، کاهش هزینه ها است. محل کسب و کار شما، دارایی فکری شما، محصولات شما، خدمات شما، مشتریان شما و کارمندان شما همه دارایی ها و منابعی هستند که ممکن است درآمد شما را تا آنجا که می توانند افزایش دهند.

با در نظر داشتن 5 ایده "چگونه می توان در تجارت کسب درآمد بیشتری کسب کرد" ، نگاهی سخت به کسب و کار خود بیندازید و ببینید آیا برخی از دارایی های شما کم استفاده می شود یا خیر. این موارد  راههایی است  که کسب و کار شما می تواند درآمد بیشتری کسب کند ما فقط باید آنها را بشناسیم.