نحوه مدیریت یک تجارت موفق

بازگشت به آکادمی

نحوه مدیریت یک تجارت موفق

  • 00:00 09\12\1399
  • گروه خبر
  • تاریخ انتشار 00:00 09\12\1399
image

نحوه مدیریت یک تجارت در 4 مرحله ساده

کارآفرینان دوست دارند یک فعالیت تجاری پر رونق را شروع کنند. به طور حتم همه آنها با یک سوال مشابه روبرو هستند: چگونه می توانم یاد بگیرم که یک کسب و کار را مدیریت کنم؟

در اینجا چهار کلید برای یادگیری نحوه پاسخ بی چون و چرا به یک سوال اساسی آورده شده است: برای یادگیری نحوه مدیریت کار خودم چه کاری می توانم انجام دهم؟

 

نحوه مدیریت یک تجارت

1. بازگشت به اصول

قبل از اینکه بخواهید کار جدیدی را شروع کنید، مهم است که بدانید این کسب و کار دقیقاً چگونه خواهد بود و چگونه درآمد کسب خواهد کرد.

تهیه یک طرح تجاری کامل:
*چه نیازی را در یک بازار خاص پر می کنید؟
*چگونه مشتری را به دست می آورید؟
* دلیل قانع کننده شما برای داشتن تجارت چیست؟ تا جایی که می توانید جزئیات را وارد کنید.
مشتریان خود را شناسایی کنید و تا می توانید خاص باشید و برای امور مالی تان برنامه ریزی انجام دهید.

باید بتوانید با اطمینان به یک سوال اساسی پاسخ دهید:

*چه کاری می توانم انجام دهم تا یاد بگیرم چگونه تجارت شخصی خود را مدیریت کنم؟

*چگونه می توانید در تجارت خود درآمد کسب کنید؟

*هزینه های کسب و کار نوپای خود را چگونه تأمین می کنید؟ چگونه از نظر مالی می خواهید تجارت را رشد دهید؟

 

2. زیرساخت خود را بسازید

این شامل مواردی مانند وب سایت، پیج اینستاگرام و پست الکترونیکی است که برای برقراری ارتباط استفاده می کنید.

اعضای تیم خود را مشخص کنید، شما ممکن است در ابتدای کار فقط خودتان باشید، مشکلی نیست، اما استخدام یک طراح گرافیک پاره وقت نیاز است و یا اینکه رسانه های اجتماعی خود را به یک دانشجوی دانشگاه در این زمینه واگذار کنید، مهم این است که بودجه اعضای اضافی تیم خود را در نظر بگیرید.

 

3. خود را برای موفقیت تنظیم کنید

بازاریابی خود را متمرکز و هدفمند نگه دارید:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مشاغل جدید انجام می دهند این است که سعی می کنند از همه افراد جامعه بازاریابی کنند. این می تواند هزینه های بازاریابی شما را بسیار گران و کاملاً بی اثر کند. بازاریابی خود را تا آنجا که می توانید هدفمند و تقسیم بندی کنید و در صورت لزوم گسترش دهید.

 

اهداف مشخص و واقع بینانه تعیین کنید:

بزرگترین دلیل اینکه کارآفرینان به اهداف خود نمی رسند این است که اهداف آنها بیش از حد مبهم و غیرواقعی است. اهداف را با یک دوره زمانی مشخص تعیین کنید تا هر روز به شما انگیزه دهد.

 

4.بیزینس خود را بهبود دهید

هنگامی که کسب و کار خود را راه اندازی کردید، وقت آن است تجارت خود را بهبود ببخشید و بهینه سازی کنید. یادگیری نحوه مدیریت یک تجارت به معنای یادگیری نحوه پیشرفت مداوم است.

 

بودجه هفتگی برای آموزش:

مهم است که صنعت خود را نگه دارید، خواه جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد روند بازار باشد، یا تسلط بر آخرین استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی باشد، همیشه در یادگیری چیزهای جدید باشید که می توانند به تجارت شما کمک کنند.

 

به دنبال پیشرفت های کوچک باشید:

این می تواند وسوسه انگیز باشد که به دنبال پیشرفت های بزرگ باشید که به طور بنیادی تجارت شما را رونق بخشد اما کلید موفقیت درازمدت این است که نرخ هزینه وب سایتتان را بهبود ببخشید و حتی یک طراح گرافیک ارزان تر استخدام کنید این قبیل کارها اصلاحات کوچک است که می تواند منجر به کارایی و بهبود مداوم شود.