رازهای موفقیت مک دونالد

بازگشت به آکادمی

رازهای موفقیت مک دونالد

  • 00:00 13\12\1399
  • گروه خبر
  • تاریخ انتشار 00:00 13\12\1399
image

صنعت فست فود از 6 میلیارد دلار فروش در سال 1970 به بیش از 100 میلیارد دلار در ایالات متحده رسیده است. بیش از 4 میلیون کارگر در آن استخدام شده اند و 25 درصد از جمعیت آمریکا روزانه فست فود می خورند.

گرچه ممکن است Burger King خود را به عنوان پادشاه معرفی کند، اما همه ما می دانیم که رونالد مک دونالد واقعاً سلطان فست فود است، هر ثانیه مک دونالد 17 وعده غذایی را می فروشد. مک دونالد بیش از 34000 مرکز فروش در 126 کشور دارد. مک دونالد نحوه تغذیه ما را تغییر داده است، همچنین تأثیر جهانی داشته است. طبق Fast Food Nation توسط اریک شلوسر، تقریباً از هر هشت کارگر در ایالات متحده یک نفر در مک دونالد استخدام شده است.

چرا مک دونالد اینقدر موفق شد؟ آیا مک دونالد همبرگر بهتری تولید میکند؟

خیر، نوآوری مک دونالد با ایجاد یک سیستم کسب و کار نوین، روش ها و کنترل های بهتر نسبت به صنایع غذایی دیگر برتر بود، این سیستم می تواند هزینه های خود را کاهش دهد و محصولات خود را ارزان تر به مردم بفروشد، که به آن امکان رشد بیشتر و سود بالاتری را می دهد.

در واقع، بین سالهای 1953 و 1962، مک دونالد "سیستم" خود را با یک آرم، یک شخصیت و یک همبرگر تبلیغ کرد و او را "Speedee" نامید. این آرم با نام "McDonalds" همراه بود. آنچه امروز به آن می گوییم، "فست فود"، از آنچه مک دونالد، سیستم "Speedee" خود نامید، بیرون آمد. لوگوی McDonald’s "Speedee" سیستم جدید خود را درست در خیابان اصلی McDonald's در فضای باز با عبارت - "Speedee Service System" تبلیغ کرد. این عبارت حتی پس از عبور مک دونالد از فروش 100 میلیون همبرگر، همچنان بر روی تابلوی اصلی خود با طاق های طلایی وجود دارد.

همانطور که می دانیم این آغاز صنعت فست فود بود.

ریچارد و جیمز مک دونالد برادرانی بودند که مک دونالد را در سال 1940 در سان برنادینو، کالیفرنیا تأسیس کردند. همه چیز از چند برادر در یک تجارت خانوادگی شروع شد!

در حالی که همه ما با برند مک دونالد آشنا هستیم، چیزی که اکثر مردم نمی دانند این است که آنچه باعث موفقیت نام تجاری مک دونالد شده است "سیستم مک دونالد" است که به مک دونالد این امکان را می دهد کارآمدتر، سازنده تر و سودآورتر شود، و بنابراین، با کاهش هزینه های خود، باعث رقابت بیشتر و موفقیت بیشتر خود شد.

پایه و اساس موفقیت مک دونالد سیستم آن است که به آن امکان رشد و بالندگی می دهد، امروزه مک دونالد در زمینه سلامتی و همچنین قهوه های ممتاز خود به محلی برای رقابت با استارباکس تبدیل شده است. اما همه چیز با یک پایه اساس تجاری درست و موفق آغاز شد.

و این همان چیزی است که صاحبان مشاغل هنگام تفکر در مورد موفقیت یک کسب و کار معمولاً نمی توانند آن را تشخیص دهند. تجزیه و تحلیل حرفه ای کسب و کارها مشخص می کند که صاحبان مشاغل از نظر مدیریت مالی مشکل دارند، هزینه هایشان را  نمیتوانند  کنترل کنند، داشبوردی با تمام اطلاعات لازم برای مدیریت کسب و کار خود ندارند و انگیزه های سود اضافی مبتنی بر بهره وری را برای کارمندان خود ایجاد نکردند. پس از شناسایی این کمبودها، می توان یک مشاور بازرگانی بسیار آموزش دیده را برای بازسازی بنیان تجارت با روش ها، سیستم ها، کنترل ها و انگیزه های مناسب با سیستم های پیشرفته برای بهتر کردن تجارت ارائه داد تا شرکت بتواند کارآیی بیشتری داشته باشد.

مک دونالد، نحوه غذا خوردن را تغییر داد، نحوه هزینه های خود را تغییر داد و انقلابی در تجارت رستوران ایجاد کرد نه به این دلیل که آنها فهمیدند چگونه یک همبرگر بهتر درست می کنند، بلکه به این دلیل که سیستم تجارت خود را حرفه ای درست کردند .